Izvještaj s utakmice: Chelsea 3-0 Bournemouth

26. 12. 2016 u 17:51

Chelsea je oborio klupski rekord po uzastopnim pobjedama u Premier ligi nakon što su savladali Bournemouth sa 3-0 na Boxing Day, pobjedivši 12. uzastopnu ligašku utakmicu.

Plavci su ušli u utakmicu sa šest bodova prednosti nad Liverpoolom i uprkos izazovu od Trešnji, uspjeli su da zadrže mjesto na vrhu tabele i da usput pišu istoriju.

Odličan šut Pedra u 24. minuti je poslao Chelsea na put ka novoj pobjedi, prije nego što je Eden Hazard postigao pogodak sa bijele tačke zbog faula Simona Francisa samo nekoliko minuta nakon početka drugog poluvremena.

Španac je zaključio sjajno popodne za Plavce trećim pogotkom u posljednjoj minuti nadoknade, i sada Chelsea ima devet bodova prednosti ispred Liverpoola i Manchester Cityja – koji tek treba da igraju – dok Bournemouth pada na 13. mjesto.

Eden Hazard
Chelsea je pobijedio 12. utakmicu Premier lige na Boxing day i tako oborio klupski rekord

Antonio Conte je bio bez suspendovanog Diega Coste i N’Golo Kantea za božićni susret, a Pedro i Cesc Fabregas su ih zamijenili i sigurno je da su se te izmjene pokazale plodnim za italijanskog menadžera.

Prva šansa utakmice je došla od domaćina u sedmoj minuti. Chelseaju je dosuđen slobodan udarac koji je brzo izveo Fabregas, pronašavši Pedra koji je trčao između dva defanzivca ali Francis stiže prije njega i otklanja opasnost.

Pedro u akciji protiv Simona Francisa tokom utakmice

Josh King je zamalo došao do lopte nakon centaršuta Adama Smitha, ali Cesar Azpilicueta je bio ispred njega da isprati neuspješan pokušaj. Sedam minuta kasnije, David Luiz je pronašao Pedra sa prelijepom loptom, ali nakon napornog Špančevog trčanja, defanzivac nije mogao da stigne do lopte koju je centrirao i ona odlazi pored gola.

Ali unutar 60 sekundi, Pedro je napravio magičan potez i doveo Plavce u vođstvo. Chelsea je izveo kratak korner i nije mogao da pronađe put kroz gustu odbranu, ali nakon nekoliko razmjena pasova između Hazarda i Fabregasa, lopta dolazi do Pedra. On ulazi u prostor, kreće ka golu i šalje loptu u gornji ugao.

Eden Hazard
Edena Hazarda u šesnaestercu obara kapiten Bournemoutha Simon Francis

Trešnje nisu odustale i nastavile su da vrše pritisak na domaćina, a Thibaut Courtois je morao da reaguje u 27. minuti kako bi zaustavio udarac Jacka Wilshera, prije nego što je isti igrač šutao pored gola nakon što mu je lopta pala na put pošto je Nemanja Matić loše reagovao.

Poluvrijeme se završilo kontroverzno i Wilshere je ponovo bio umiješan, pošto je bio fauliran na ivici šesnaesterca od Garyja Cahila a sudija Mike Jones je pustio prednost, prije nego što je Brad Smith šutao preko prečke.

Eden Hazard
Eden Hazard udvostručava Chelseajevo vođstvo sa bijele tačke

Sudija je zatim zaustavio igru i svirao slobodan udarac, a Placi su negodovali i dovodili u pitanje njegovu raniju odluku da se igra nastavi. Međutim, Bournemouth je izveo slobodan udarac koji odlazi direktno u živi zid nakon čega je sudija svirao kraj prvog poluvremena.

Chelseaju nije dugo trebalo da udvostruči vođstvo u drugom poluvremenu pošto je Fancis faulirao Hazarda tri minute nakon pauze i dosuđen je penal. Belgijanac je preuzeo odgovornost i stručno šalje loptu pored Artura Boruca i tako postiže svoj 50. gol u Premier ligi.

Adam Smith
Adam Smith šuta direktno u živi zid iz slobodnog udarca na Stamford Bridgeu

Mogli su postići i treći pogodak tri minute kasnije, pošto su Plavci ponovo napali goste iz kontra napada. Willian je trčao naprijed i pronašao Hazarda na lijevoj strani koji jedva da je bio pokriven kada je ušao u šesnaesterac, ali centaršut za malo prolazi pored Pedra.

Boruc je imao dosta posla tokom drugog poluvremena i imao je nekoliko dobrih intervencija. Spriječio je prvo Williana a zatim Vistora Mosesa koji je nedugo zatim šutao volejom.

Eden Hazard
Eden Hazard je postigao svoj 50. gol u Premier ligi na Boxing Day

Courtois na drugoj strani je imao malo posla, ali je bio pouzdan i po drugi put spriječio Bournemouth da postigne pogodak u 74. minuti. Wilshere je uspio da pošalje loptu kroz odbranu Plavaca do Benika Afoba, ali belgijski golman je brzo istrčao sa linije i spriječio njegov pogodak.

Utakmica je išla ka završetku prije nego što je Pedro postigao svoj drugi pogodak na utakmici a Chelseajev treći u 93. minuti.  Nakon još jedne dobre kontre, Španac šuta a lopta se odbija od Steva Cooka i Harryja Artera prije nego što je pronašla put u mrežu čime je zapečatio istorijsku pobjedu za Plavce.