Izvještaj: Chelsea 0-0 Arsenal

17. 09. 2017 u 22:23

Arsenal je pokazao čvrstu igru u gostima i zaradio remi 0-0 u kod Chelseaja, kojem je David Luiz isključen pred kraj utakmice u susretu u nedjelju.

Ekipa Arsena Wengera je izgubila njihova oba prethodna susreta ove sezone – protiv Stokea i Liverpoola – ali su mogli otići sa tri boda na Stamford Bridgeu kada je Aaron Ramsey pogodio stativu u prvom poluvremenu a gol Shkodrana Mustafija je poništen u drugom.

Defanzivac Chelseaja Luiz je isključen i završnoj fazi utakmice zbog gadnog starta nad Seadom Kolašincem dok je 12-to plasirani Arsenal propustio priliku da se popne u gornju polovinu, a Chelsea ostaje treći iza Manchester Uniteda i Manchester Cityja.

Domaća ekipa je dominirala u uvodnoj fazi, ali Arsenal se prilagodio igri i gotovo poveo u 17. minuti kada je Danny Welbeck uputio udarac glavom nakon centaršuta Hector Bellerina malo preko prečke, prije nego što je nizak šut Alexandra Lacazetta blokirao Thibaut Courtois.

Arsenalov golman Petr Cech, na svom povratku na Stamford Bridge, je zaustavio Pedra kada se probio do gola a Ramsey je bio čak bliži na drugoj strani, prošavši pored dva defanzivca i pogodivši prečku a Lacazette nije uspio da iskoristi odbijenu loptu.

Cesc Fabregas i Ramsey
Cesc Fabregas i Ramsey se bore za loptu

Antonio Conte zamijenio Pedra sa Tiemoue Bakayokom na pauzi, dok je Arsene Wenger čekao do 66.minute da napravi prvu izmjenu kada je uveo Alexisa Sancheza umjesto neefikasnog Lacazettea.

Chelsea je odgovorio ubacivši Edena Hazarda za njegov tek drugi nastup u Premier ligi ove sezone, prije nego što je Welbeck bio prisiljen da odšepa van terena, a zamijenio ga je Olivier Giroud.

Nakon nekoliko izmjena, Arsenal je pomislio da vodi kada je Mustafi glavom pogodio nakon centaršuta Granita Xhake – ali njegovo slavlje prekida linijski sudija zbog ofsajda.

Willian
Willian pokušava da prođe mored Nacha Monreala

Hazardov pokušaj na ivici šesnaesterca koji je završio u rukama Cecha je najbolja šansa Chelseaja prije nego što su ostali sa 10 igrača sa tri minute do kraja.

Ranije tokom poluvremena, Luiz je možda imao sreće što je prošao samo sa žutim kartonom kada je loše procijenio makazice i udario Laurenta Koscielnyja u lice.

Ali na kraju mu je sudija Michael Oliver pokazao direktni crveni karton u 87. minuti kada je nesmotreno startovao Kolašinca kopačkama i tako je postao četvrti igrač koji je isključen ove sezone.

Chelsea će ugostiti Nottingham Forest u Carabao kupu u srijedu uveče, prije posjete Stoku u sljedećoj utakmici Premier lige u subotu. Arsenal će ugostiti Doncaster u srijedu u Carabao kupu prije utakmice kod kuće sa West Bromom u ponedjeljak.